www.deltaro.net

Udostępnij

 

wybierz dzień wyprawy : wstęp, 1/2/3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14/15
 

 
   

(odcinek 230km)

 

12 dzień.

30.VI. (poniedziałek). Pobudka godzina 9. Kierujemy się na Åndalsnes „Alpejskiego miasta” gdzie znajduje się słynna kaplica w wagonie kolejowym oraz kultowa, mająca tysiąc metrów ściana trolli. To najwyższa pionowa ściana w Europie. Sam szczyt Trollryggen w którego skład wchodzi ściana Trolli ma 1740m. Ściana znajduje się 10km od Åndalsnes przy drodze E136. Do ściany docieramy ok. 12: 30. Następnie wracamy i jedziemy do Åfarnes.

 

Od wyruszenia z Warszawy przejechaliśmy 2937km. Po minięciu Åfarnes jedziemy drogą nr.660 wzdłuż fiordu Langfjorden , następnie drogą Fv.191 wzdłuż ogromnego jeziora Eikesdalsvatnet. Naszym celem jest wodospad Mardalsfossen, jeden z największych wodospadów w Europie. Samochód zostawiamy w pobliżu kempingu Eikesdalcamping i dalej idziemy pieszo.

 

Niezbyt długie podejście, możliwość wpisu do księgi gości na szlaku (wpisaliśmy się ) - bardzo zachęcam do odwiedzenia tego miejsca! Przeżycia jakie oferuje Mardalsfossen są niesamowite. Tutaj można dopiero poczuć potęgę dzikiej, norweskiej natury. O ile oczywiście staniecie przy rzeźbie umocowanej kilka lat temu na jednym z głazów pod wodospadem.

 

"Najlepszy bidet w Norwegii" wg. Maryśki ;) Potęga i moc, niezapomniane wrażenia :) "Marco Polo" niemiecki wycieczkowiec w Geriangerfjordzie.
Trollveggen czyli Ściana Trolli Kaplica w wagonie w Andalsnes Nasze M1 z trawą na dachu ;)

 

Nie ubierajcie się zbyt grubo bo i tak wszystko będziecie mieli mokre :) Wodny pył pędzony huraganowym wiatrem nie pozwala nawet swobodnie oddychać. Zdecydowanie polecam! Po tej ożywczej kąpieli wracamy na parking i o 18:20 ruszamy w stronę Molde. Nocleg organizujemy zaraz za miejscowością Moen, po skręceniu w lewo w drogę nr.663 nieopodal małego parkingu z wyjściem na jutrzejszy szlak.

DODAJ KOMENTARZ     Ilość :0

"Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży"  Goethe

 Powered by: www.CDX.pl