www.deltaro.net

Udostępnij

 

wybierz dzień wyprawy :wstęp, 1/2/3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14/15

 

(odcinek ok.250km)

 

11 dzień.

29. VI. (niedziela) pobudka o 10. Około 11:30 zwiedzamy kościół w Lom (stavkirke). Dalej kierujemy się na Drogę Orłów. Droga Orłów (Ørnevegen) to najbardziej stroma część drogi nr 63 (Złota Droga) prowadzącej z miejscowości Geiranger w kierunku Eidsdal.

 

Trasa ta wybudowana została w 1954 roku i wije się licznymi serpentynami wzdłuż malowniczego fiordu Geiranger (Geirangerfjorden).

 

Z myślą o turystach przygotowano tu kilka punków widokowych z których rozpościera się wspaniała panorama Geirangerfjordu, miejscowości Geiranger, wodospadu Siedmiu Sióstr (De syv søstrene) oraz górskiej farmy Knivsflå. W Lom skręcamy w drogę nr.15 a następnie drogę nr.63 na Geiranger.

 

O 15:30 przyjeżdżamy do Geiranger. W samym Geiranger wypływamy promem na wycieczkę po fiordzie (17-18:20). Dobrze widać z tej perspektywy zachowane budynki farm na zboczach fiordu. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze niedawno żyli tutaj ludzie, prowadzili jakąś uprawę na skrawkach ziemi, a nawet mieli zwierzęta takie jak koń ! Komunikacja tylko i wyłącznie wodna. Życie tu musiało być bardzo ciężkie. Przy wyjeździe z miasta zatrzymujemy się jeszcze na platformie widokowej.

 

Nad Geriangerfjordem ;) Słynna droga Trolli Przepiękny kościół typu stav w Lom

 

Temperatura 7 stopni, jest dość chłodno. Kierujemy się na Eidsdal a następnie na prom. Zmierzamy w kierunku drogi Trolli drogą nr.63. Jadąc z tej strony można zrobić sobie przystanek przed samą, słynną drogą Trolli. Na szczycie jest zamontowany przeszkolony taras widokowy, sklepy z pamiątkami. Pod drogą przepływa wodospad Stigfossen. Do drogi Trolli dojeżdżamy ok. 21. Następnie noc spędzamy na kempingu w norweskim klimacie, w domku z prawdziwą trawą na dachu (cena za dobę 400 nok). Zasypiamy ok. 1 w nocy.

 

DODAJ KOMENTARZ     Ilość :0

"Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży"  Goethe

 Powered by: www.CDX.pl