close
loading
12 POKAZO.jpg

NORWEGIA, d1-3, d4, d5, d6, d7, d8, d9, d10, d11, d12, d13, d14 -15

 

 

DZIEŃ DWUNASTY (ODCINEK 230 KM)

• sciana Trolli • wycieczka do wodospadu • zaskakujące orzeżwienie • wagon z kaplicą • nocleg pod trawką •

 

 

 

 

30.VI. (poniedziałek). Pobudka godzina 9. Kierujemy się na Åndalsnes „Alpejskiego miasta” gdzie znajduje się słynna kaplica w wagonie kolejowym oraz kultowa, mająca tysiąc metrów ściana trolli. To najwyższa pionowa ściana w Europie. Sam szczyt Trollryggen w którego skład wchodzi ściana Trolli ma 1740m. Ściana znajduje się 10km od Åndalsnes przy drodze E136. Do ściany docieramy ok. 12: 30. Następnie wracamy i jedziemy do Åfarnes.

 

"Najlepszy bidet w Norwegii" wg. Maryśki ;)

Potęga i moc, niezapomniane wrażenia :)

"Marco Polo" niemiecki wycieczkowiec w Geriangerfjordzie.

 

Od wyruszenia z Warszawy przejechaliśmy 2937km. Po minięciu Åfarnes jedziemy drogą nr.660 wzdłuż fiordu Langfjorden , następnie drogą Fv.191 wzdłuż ogromnego jeziora Eikesdalsvatnet. Naszym celem jest wodospad Mardalsfossen, jeden z największych wodospadów w Europie. Samochód zostawiamy w pobliżu kempingu Eikesdalcamping i dalej idziemy pieszo.

 

Niezbyt długie podejście, możliwość wpisu do księgi gości na szlaku (wpisaliśmy się ) - bardzo zachęcam do odwiedzenia tego miejsca! Przeżycia jakie oferuje Mardalsfossen są niesamowite. Tutaj można dopiero poczuć potęgę dzikiej, norweskiej natury. O ile oczywiście staniecie przy rzeźbie umocowanej kilka lat temu na jednym z głazów pod wodospadem.

 

Trollveggen czyli Ściana Trolli

Kaplica w wagonie w Andalsnes

Nasze M1 z trawą na dachu ;)

 

 

Nie ubierajcie się zbyt grubo bo i tak wszystko będziecie mieli mokre :) Wodny pył pędzony huraganowym wiatrem nie pozwala nawet swobodnie oddychać. Zdecydowanie polecam! Po tej ożywczej kąpieli wracamy na parking i o 18:20 ruszamy w stronę Molde. Nocleg organizujemy zaraz za miejscowością Moen, po skręceniu w lewo w drogę nr.663 nieopodal małego parkingu z wyjściem na jutrzejszy szlak.

 DODAJ KOMENTARZ